Puzzle – vidám szórakozás akár az egész családnak
Nincs olyan ember, aki nem ismerné a kirakó játékokat. Ha egy olyan játékra lenne szükséged, amivel az egész család együtt játszhat, de akár egyedül is tud a gyerkőc vele játszani, akkor erre nagyon jó választás a puzzle. Előnye, hogy ez a játék szórakoztató és emellett fejleszti is a kicsik és nagyok különböző készségeit. Ha ilyen játékot keresel, akkor a puzzle vagy más néven kirakó megfelelő darabja lesz a családi játéktárnak. Létezik belőle babáknak megtervezett 2-3 darabszámú, fa és karton kivitelezésű, kicsi vagy óriás méretű, 3D-s, mágneses, pár darabos és akár többezer darabos is. Választék az aztán van, lehet keresgélni!
Puzzle játékaink különböző korosztálynak, különböző darabszámban megtalálhatók fajáték webáruházunkban
Fajáték webáruházunk kínálatában:
Teljes puzzle kínálatunk >>
Puzzle fejlesztő hatása röviden:
- a logikai gondolkodást
- a finommotorikus készséget
- a koncentrációt
- a monotónia tűrést
- a vizuális észlelést (ez az olvasáshoz, íráshoz fontos)
- tájékozódást (iskolai tanulmányokhoz elengedhetetlen)
- térlátást
- kitartást
- türelemre és a kudarcok elviselésére tanít.
Még felsorolni is sok, de fel sem tűnik a kicsiknek, hogy mennyi mindent tanulnak a puzzle kirakása közben, hiszen nagyon szórakoztató, vicces elfoglaltság és csodálatos kép születik a játék végén.
Egy kis puzzle „történelem”:
- A kirakó már egy elég régen használt játék. 1763-ban az angol John Spilsbury térképkészítő és rézmetsző találta fel a puzzle-t, aki Nagy-Britannia térképét felragasztotta egy falapra és körbe vágta azt a grófságok határai mellett. A játékosoknak újra össze kellett illeszteni a térkép darabjait. Később leleményesen földrajz tanításhoz árusította segédanyagként. Igaza is volt, hiszen sokkal könnyebben megjegyezték a gyerekek így azt, hogy a térképen mit, hol találnak. Tehát segített a memorizálásban.
- Ebben az időben a darabok még nem rendelkeztek kis összeillesztő fülekkel, mint a mai játékok. Ezeket kb. száz évvel később kezdték kialakítani a könnyebb összeillesztés miatt. A ma ismert játékok a 19. század második felében jelentek meg először. A 20. századtól már nagy számba kerültek ki a játékpiacra.
Miért jó játszani a puzzle-val?
- Hát elsősorban azért, mert remek időtöltés, nagyon jó szórakozás. Nagyszerű elfoglaltság a család apraja-nagyja részére, hiszen együtt lehet játszani. Ráadásul nemcsak pakolgatjuk ilyenkor a kis darabokat, hanem közben elmesélheti mindenki, hogy mi történt vele aznap, vagy csak egy kis családi beszélgetés alakul ki. Közösen játszani mindig jó kikapcsolódás, ráadásul, amikor bekerül az utolsó apró darab is a képbe, csodálatos alkotások születnek.
- Lehet a kirakóssal egyedül is játszani. Nem csak a gyerkőcök, hanem a felnőttek is kiváló kikapcsolódási, szórakozási lehetőséget kapnak ezzel a játékkal.